Piaskowanie / szkiełkowanie /sodowanie

Świadczymy usługi w zakresie takim jak: piaskowanie, szkiełkowanie, sodowania elementów metalowych,felg ,zacisków hamulcowych itp..

Piaskowanie felg to jedna z czynności, które wymaga samochód od właściciela, dzięki tej czynności i nie tylko,  będzie mógł sprawnie poruszać się po drogach.
Aby jazda była bezpieczna, musimy nie tylko zadbać o wizerunek, ale również naprawiać wady pojazdu.
Zdarza się jednak tak, że podczas kolizji pojazd zostanie uszkodzony i aby znów prezentował się dobrze, należy zadbać nie tylko o naprawę, ale również o estetyczny wygląd.
Najczęściej uszkadzane są felgi. Wynika to nie tylko z powodu kolizji, ale również uszkodzonej nawierzchni.
Aby przywrócić im dawny wygląd, najlepiej poddać je piaskowaniu i ponownemu lakierowaniu.

Co to jest piaskowanie felgi?

Piaskowanie, to skuteczny sposób usunięcia dotychczasowego lakieru, który znajduje się na feldze.
Czynność wykonywana jest za pomocą wysokiego ciśnienia oraz drobnego piasku.
Takie piaskowanie, pozwala usunąć lakier w trudno dostępnych miejscach i jest gwarancją, usunięcia lakieru w całości z całej powierzchni felgi.

Czy usunięcie lakieru metodą piaskowania jest bezpieczne?

Proces piaskowania felgi nie powoduje jej uszkodzenia. Na powierzchni felgi pojawiają się drobne zarysowania, jednak jest to całkowicie normalne. Należy dodać, że podczas produkcji felgi, wstępuje obrabianie koła polegajace między innymi na starciu jej powierzchni, by lakier dobrze do niej przywierał. Piaskowanie jest więc bezpieczne i nie powoduje wad felgi.

Czy można samemu piaskowac felgę?

Istnieje możliwość samodzielnego oczyszczenia koła jednak odradza się wykonywania tej czynności osobą, które nie maja pojęcia na temat piaskowania.
Źle dobrany piasek oraz za wysokie ciśnienie, może doprowadzić do zdeformowania felgi, co skutkować będzie jej wymianą.
Warto więc skorzystać z usługi specjalnej firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie w piaskowaniu felg by mieć pewność, że koło będzie odpowiednio przygotowane do nałożenia warstwy lakieru. Zobacz galerię -> Galeria